
1. Kancelaria czynna w poniedziałek i środę od 17:00 do 17:30.
2. W poniedziałek 1 września o godz. 8:30 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
3. We wtorek Msza święta zbiorowa do której można też dołączać intencje, np. przed operacją albo z okazji imienin czy urodzin jeśli ktoś akurat teraz obchodzi i chcemy pilnie zamówić taką intencję.
4. W piątek od godz. 9:00 udam się do chorych z posługą sakramentalną. Od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz możliwość spowiedzi.
5. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam na zbiórkę w piątek o godz. 16:30 do zakrystii.
6. W sobotę o 17:30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o 9:30
8. W przyszłą sobotę w kancelarii od 9:30 do 10:30 będą przyjmowane intencje Mszalne na pierwsze półrocze roku 2026. Będzie można zamówić maksymalnie trzy intencje indywidualne, aby umożliwić też innym zamówienia intencji. Proszę sobie tak obmyśleć połączenie intencji, aby zachować tą zasadę o której mówię. W miarę wolnych miejsc pod koniec września będzie można pytać o możliwość zamówienia dodatkowych intencji. Przy tej okazji proszę, aby zamawiając intencję od razu złożyć ofiarę, ponieważ w tym roku i ubiegłym zdarzyło się wiele razy, że ofiara nie była złożona a nawet rodzina zamawiająca nie przyszła na zamówioną Mszę.
9. W niedzielę 14 września zachęcam, aby wybrać się własnymi pojazdami na XXXIII diecezjalną pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie (Droga Krzyżowa) przy kaplicy „u Piłata” o 9:00, Msza święta przy ołtarzu polowym o 11:30.
10. Trzeba też przypomnieć, że każdy uczeń który jest katolikiem powinien uczestniczyć w lekcji religii i deklaracje do tego powinni złożyć w szkole na piśmie rodzice, którzy biorą za to odpowiedzialność. Każdy katolik, który chce być chrzestnym, świadkiem bierzmowania, czy chce wziąć ślub musi w kancelarii parafialnej okazać świadectwo udziału w lekcjach religii. Natomiast w nawiązaniu do listu pasterskiego biskupów z 14 maja br., pod chórem leżą do zabrania deklaracje o rezygnacji udziału dziecka w zajęciach „Edukacja zdrowotna” ze względu na sprzeczność niektórych istotnych elementów programu z wyznawanymi przez katolików wartościami.
Pobierz formularz rezygnacji z zajęć "Edukacja zdrowotna"
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
12. Dziękuję wszystkim składającym ofiary bieżące, ofiary inwestycyjne na tacę, lub na konto parafii.
13. Solenizantom i jubilatom składam życzenia wielu łask Bożych, zdrowia i wszelkiego dobra. Otaczam Was modlitwą.
Ks. Mariusz Susek, proboszcz









